Home - صفحه اصلی | SiteMap - نقشه سایت | Contact - تماس با ما | English | فارسی |     Display Time
مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی

تاریخچه

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی که در سال 1368 تاسیس گردیده ، به عنوان یکی از واحدهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بطور مستمر نسبت به آموزش، پژوهش و تربیت نیروی انسانی کارآمد در زمینه های مربوط به حوزه فعالیت سازمان فعالیت داشته است.

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی دارای سه بخش شامل فضاهای آموزشی، اداری و ورزشی است. فضاهای آموزشی مرکز شامل کلاسها، آتلیه های طراحی، عکاسی، کارگاههای سفال و لعاب، چوب ، فلز، بافت و چاپ ، لابراتوار زبان، آزمایشگاههای شیمی ، مرمت فلز، مرمت نقاشی، مرمت کاغذ، رنگرزی پارچه، سایت کامپیوتری مجهز به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با مساحت 250 متر مربع، و کتابخانه با مساحت تقریبی 400 متر مربع می باشد. 

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی از بدو تاسیس تاکنون نسبت به تربیت کارشناسان مجرب مورد نیاز سازمان و سایر سازمان های ذیربط در رشته های باستان شناسی، مردم شناسی، راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی، موزه داری ، حفاظت و مرمت بناهای تاریخی و حفاظت و مرمت آثار و اشیاء تاریخی، هنرهای سنتی، صنایع دستی و تکنولوژی معماری اقدام نموده است.

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی با توجه به در اختیار داشتن فضاهای آموزشی مناسب و مجهز به امکانات آموزشی، پژوهشی، کارگاهی، ورزشی و نظایر آن از یک سو و در اختیار داشتن اعضاء هیات علمی آموزشی مجرب و متخصص در مرکز و استفاده از اعضاء هیات علمی پژوهشی و استادکاران ماهر با درجه یک و دو هنری شاغل در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در اختیار داشتن کارگاههای تحقیقاتی ، پژوهشی و عملیاتی-اجرایی می تواند به عنوان یک مرکز آموزش تخصصی در سطح منطقه رشته های تحصیلی موجود خود را به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارتقاء داده و نسبت به پذیرش دانشجو از کشورهای همجوار و دیگر علاقمندان اقدام نماید.

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی همچنین می تواند از تمامی امکانات موجود خود چه در زمینه فضاهای آموزشی و تجهیزات مربوطه و چه در زمینه اعضاء هیات علمی آموزشی و پژوهشی و استاد کاران مجرب سازمان با درجات هنری  نسبت به برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و ضمن خدمت در راستای ارتقاء شغل و افزایش کارآیی سازمان متبوع در سطح کشور اقدام و خدمات علمی آموزشی خود را هماهنگ با استانداردهای مورد نظر ارائه نماید.